Policjanci zdziwieni zawartością pudełka. Powodem zgłoszenia seniora „Potańcówka w Parku Zdrowia”

Zmartwiony senior zgłosił w legionowskiej komendzie kradzież dokumentów, pudełka z biżuterią oraz 20 000 zł gotówki i podejrzewał o przestępstwo swoją bardzo bliską znajomą. Policjanci znaleźli pudełko należące do zgłaszającego. Tyle tylko, że zamiast złotówek policjanci odkryli w pudełku ponad 34 000 dolarów amerykańskich oraz więcej niż 4 500 euro.

Fot. KSP

Pod koniec lipca do legionowskiej komendy przyszedł zmartwiony senior, który złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Mężczyzna zgłosił kradzież swojego dowodu osobistego, dokumentów od samochodu i karty bankomatowej oraz pudełka z biżuterią i gotówką, w kwocie 20 000 zł. Z zeznań wynikało, że zgłaszający podejrzewa o kradzież swoją bardzo blisko znajomą, z którą ostatnio pogorszyły mu się relacje i nic nie wskazywało na to, aby mogły się poprawić. Zgłaszający widział swoją znajomą na potańcówce w Parku Zdrowia w Legionowie i nie był proszony o dotrzymanie jej towarzystwa.

Policjanci nie zlekceważyli zgłoszenia i bardzo poważnie podeszli do sprawy. Kryminalni bardzo szybko ustalili, gdzie mieszka bliska znajoma zgłaszającego i złożyli kobiecie niezapowiedzianą wizytę. Funkcjonariusze ustalili, że znajoma zgłaszającego ma pudełko, którego kradzież zgłoszono. Jednak kobieta oświadczyła policjantom, że dostała je na przechowanie od swojego znajomego, który coraz częściej gasił swoje pragnienie nie tylko wodą, lecz również alkoholem i w obawie, iż w chwili roztargnienia może sięgnąć do oszczędności, oddał swój majątek na przechowanie właśnie jej. Nic nie mówił o zwrocie swojej własności. Pani dobrowolnie wydała kryminalnym pudełko i zaznaczyła, że nie wie co jest w środku, ponieważ tam nie zaglądała. Zajrzeć musieli kryminalni, którzy wewnątrz nie znaleźli złotówek, ale za to biżuterię i ponad 34 000 dolarów amerykańskich i ponad 4 500 euro.

Śledczy udowodnili, że do żadnej kradzieży nie doszło, mimo, że zgłaszający był o tym przekonany. Policjanci ustalili również, że dokumenty, których kradzież zgłoszono, były zabezpieczone przez najbliższą rodzinę seniora. Postępowanie umorzono.

Policjanci gwarantują, że po uprawomocnieniu się postanowienia w tej sprawie, dowody rzeczowe wrócą do właściciela. Niestety, ponownych potańcówek w Parku Zdrowia w Legionowie w wiadomym towarzystwie zagwarantować seniorowi nie mogą.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.