Policyjny pościg ulicami Bemowa. Pijany kierowca rzucił się na funkcjonariuszy

Wszystko odbyło się bardzo dynamicznie. Policjanci podjęli pościg za kierowcą citroena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nadal kontynuował jazdę, a po chwili porzucił pojazd i wraz z pasażerem uciekali pieszo.

Fot. KSP

Około 2.00 w nocy policjanci z Bemowa podjęli pościg za kierującym citroenem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna kontynuował ucieczkę bemowskimi ulicami, jadąc „pod prąd”. W pewnym momencie porzucił samochód i wraz z pasażerem próbowali oddalić się pieszo.

Po chwili obaj zostali zatrzymani przez policjantów. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że są oni pod wpływem alkoholu i mają niespełna dwa promile w organizmie. Jeden z mężczyzn, 24-letni pasażer stawiał czynny opór i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, przy tym znieważył ich i naruszył nietykalność.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty, 21-letni Kamil Ł. usłyszał zarzuty dotyczące niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 24-letni Patryk P. usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.