Polscy sportowcy zostaną zaszczepieni! Pojawiło się rozporządzenie!

Dziś pojawiła się informacja o możliwości szczepień dla kadry olimpijskiej i piłkarzy przed Euro. Rozporządzenie opublikowano w Dzienniku Ustaw. 

Fot. Pexels

Oficjalna informacja o możliwości zaszczepienia kadry olimpijskiej pojawiła się dziś, równo 100 dni przed rozpoczęciem igrzysk w Tokio. Jak wynika z rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw, członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych  w sportach olimpijskich, zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych mają prawo do szczepień przeciw COVID-19 w etapie pierwszym.

Pierwotnie igrzyska olimpijskie miały odbyć się w 2020 roku, jednak przez pandemię odbędą się w dniach 23 lipca- 8 sierpnia 2021 roku, natomiast igrzyska paraolimpijskie trwać będą od 24 sierpnia do 5 września 2021 roku.

Co istotne, szczepienia dla sportowców nie obejmą jedynie olimpijczyków. Również zyskają do nich prawo członkowie sztabów i reprezentacja Polski w piłce nożnej, która pod wodzą Paulo Sousy szykuje się do Euro 2021, które również ze względu na pandemie COVID-19 odbędzie się w tym roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c