Polska będzie mieć własne szczepionki? Premier zabrał głos!

Mateusz Morawiecki przekazał, że również Polskie firmy chcą wziąć czynny udział w proces produkcji szczepionek przeciwko COVID-19. Jak dodał, jako kraj jesteśmy przygotowani na budowę fabryk i linii produkcyjnych. 

Fot. Shutterstock

Na całym świecie trwają intensywne prace nad kolejnymi szczepionkami przeciwko koronawirusowi. W Polsce obecnie korzystamy z trzech preparatów. Jest to szczepionka koncernu Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Jak się jednak okazuje, również Polska chce zaangażować się w proces wytwarzania szczepionki.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził, że ma powstać polska szczepionka przeciwko COVID-19. Jak dodał, konieczne jest jednak zainwestowanie w budowę fabryk lub linii produkcyjnych, natomiast rząd już jest na to przygotowany.

Fabryka, w której miałaby powstać szczepionka ma zostać sfinansowana z Krajowego Planu Odbudowy, zasilanego ze środków z Unii Europejskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c