Polska odsprzeda szczepionki Ukrainie! Oferta jest już gotowa!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Polska odsprzeda szczepionki AstraZeneca Ukrainie. Jak tłumaczy, szczepionki te stanowią dodatkową pulę, a oferta zapewni naszemu sąsiadowi wsparcie w zwalczaniu pandemii COVID-19. 

Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na pytanie dotyczące wypowiedzi wiceszefa Komisji Europejskiej, który przekazał, że KE wspomaga Polskę w odsprzedaży szczepionek koncernu AstraZeneca Ukrainie. Chodzi dokładnie o 1,2 miliona dawek.

Resort potwierdził przygotowanie oferty odsprzedaży preparatu, który pomoże Ukrainie w walce z koronawirusem.  Szczepionki były przygotowane dla polskich obywateli i były ujęte w Narodowym Programie Szczepień, jednak od początku zaplanowane były ponad potrzeby oszacowane dla Polaków. Tym samym stanowiły dodatkową pulę.

Termin finalizacji transakcji zależny jest od podpisania umowy, ale powiązany z kalendarzem dostaw AstraZeneca do Unii Europejskiej, który w ostatnim czasie uległ redukcjom. Jak podkreśla ministerstwo, oferta odsprzedaży szczepionek jest wyrazem wsparcia dla partnerów, a także troski o globalne bezpieczeństwo zdrowotne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.