Polski ład: Ulga w kredycie za dzieci. Budowa domu bez pozwoleń

Polski Ład to nowy program Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowany dziś przed południem. Jakie zmiany czekają w sektorze nieruchomości?

Fot. Warszawa w Pigułce

Polacy będą mogli liczyć na wsparcie przy budowie domu i kupnie mieszkania – do 150 tys. zł wkładu własnego dla biorących kredyt lub przekaże dofinansowanie w wysokości do 160 tys. zł dla osób korzystających z mieszkalnictwa społecznego, czy też dla rodzin wielodzietnych (w zależności od liczebności rodziny). Będzie też pomagać w spłacie kredytu po urodzeniu się dzieci.

„Jeśli chodzi o wielką przeszkodę w zaciąganiu kredytów mieszkaniowych przez młodych ludzi (od 20 do 40 lat) to będzie możliwość uzyskania gwarancji bankowej na 100 tys. zł. (…) A dla tych, którzy wezmą kredyt, kupią mieszkanie i będą mieli dzieci, od drugiego dziecka będzie spłacenie 20 tys. zł kredytu przez państwo, trzecie to 60 tys. zł kredytu, kolejne – do szóstego – po 20 tys. zł. Razem do 160 tys. zł.” – powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c