Ponowny lockdown już w sierpniu? Premier komentuje

Premier Mateusz Morawiecki zapytany został w na wtorkowej konferencji o czwartą falę pandemii, która może pojawić już w sierpniu. Wcześniej o takim scenariuszu mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Premier Mateusz Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej odniósł się do czwartej fali pandemii, która może nastąpić już w sierpniu.

„Przygotowujmy się na najlepsze, ale miejmy w zanadrzu rozwiązania, które będą w stanie wyhamować postęp wirusa” – powiedział premier.

Do tej pory takie stwierdzenia oznaczały wprowadzenie lockdownu. Morawiecki dodał, że kluczowe dla powstrzymania pandemii będą szczepienia i parafrazując znane powiedzenie podkreślił:

„Przezorny zawsze zaszczepiony. Miejmy to na uwadze, że najlepszym remedium, gdy nie ma lekarstwa, jest szczepienie. Jednocześnie jest to też wyraz odpowiedzialności za bliskich, bliźnich, rodzinę i tych, z którymi się kontaktujemy”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c