Popłakałam się. Kocham czytać takie wpisy! Ludzie są wspaniali!

Pamiętacie Dominika? Pisaliśmy o Nim w zeszłym tygodniu (https://warszawawpigulce.pl/warszawiak-ktory-podlaczyl-polske-do-internetu-zbiera-na-ratunek-dla-syna-pomozmy-mu/). Uchylając rąbka tajemnicy mogę Wam zdradzić, że w dniu wczorajszym pracowaliśmy na żywo z Jego tatą Tadeuszem Węgrzynowskim nad niespodzianką dla Naszych Czytelników 😉 Szczegóły wkrótce na naszym portalu, a tymczasem przeczytajcie wpis Pana Tadeusza… mi popłynęły łzy.

Fot. siepomaga.pl

„Dominik dzielnie walczy z chorobą. Teraz jest trudny okres po bardzo silnej pięciodniowej chemii musi wytrzymać 3 ciężkie tygodnie, ale wie że są już pieniądze na pierwszy 28 dniowy cykl podania leku. DZIĘKUJEMY WAM ZA TO. TO DZIĘKI WAM !

Jak to sam powiedział, kiedy wychodził z domu do szpitala – „Czuję się jak współczesny powstaniec”. Na razie musiał wyłączyć się z komunikacji ze światem zewnętrznym. Oddział Transplantacji Szpiku to jest jest jego współczesny powstańczy oddział walczący z podstępną chorobą. Znajduje się tam kilkanaście osób. Lekarze i personel medyczny robią co mogą, aby ich wesprzeć. Mają broń w postaci aparatury medycznej, strzykawek, krwi i chemii,ale ciągle brakuje środków na leki nowej generacji, które są bardzo drogie. Z odsieczą ruszył oddział 50 młodych koleżanek i kolegów z Płochocina, którzy zorganizowali działania pod hasłem „Razem Dla Dominika”. Zarządzają akcją 500 osób w okolicy.

Dołączyli mieszkańcy Ożarowa, Błonia,Grodziska Maz.okolic domu rodzinnego Dominika, gdzie ma wielu wspaniałych przyjaciół. Ruszyła akcja zbierania pieniędzy za pośrednictwem fundacji Kawałek Nieba i Fundacji Siepomaga. Akcję podjęli Znajomi i Przyjaciele na Facebooku. Włączyły się portale i media społecznościowe, informatory, biuletyny, Radio i Telewizja. Do akcji dołączyła społeczność Politechniki Warszawskiej, z którą Dominik jest sercem związany.

Warszawa,w której się urodził, miasto które kocha i jest niezwykłym pasjonatem jej rozwoju: rozwiązań komunikacyjnych, wydarzeń kulturalnych i oczywiście sportowych włączyła się do akcji na portalu Warszawa w pigułce.

Do akcji dołączyła Fundacja Legii, której Dominik jest wiernym kibicem, zbierając podpisy piłkarzy na piłce, która będzie zlicytowana na dożynkach. Będzie tam stoisko DKMS i akcja rekrutowania dawców szpiku. Dominik włączył się do niej udostępniając swój wizerunek i historię swojej walki z białaczką. Do akcji dołączył, Żoliborz z charytatywnym koncertem, Białołęka z turniejem koszykówki. Do akcji zbierania pieniędzy dla zakupu nierefundowanego leku dla Dominika włączyła się cała społeczność polskiego internetu i ludzie o gorących sercach, którzy cały czas wspierają chorych potrzebujących pomocy w sytuacjach ratowania życia. 

DOMINIK i ODDZIAŁ TRANSPLANTACJI SZPIKU WALCZY – wspierajmy ich, aby ktokolwiek znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia podstępną chorobą nie był sam.” – pisze Pan Tadeusz.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.