Poprawa sytuacji w Szpitalu Południowym. Ilu pacjentów przyjęła placówka w ostatnim czasie?

Jak przekazała rzeczniczka wojewody mazowieckiego, w ciągu ostatnich 3 tygodni do  Szpitala Południowego trafiło 260 pacjentów. Poprawia się także liczba dostępnych miejsc. Wcześniej można było przyjąć tygodniowo około 25, teraz jest to już ponad 80.

Fot. Shutterstock

W rozmowie z radiem RDC rzeczniczka wojewody skomentowała sytuację w Szpitalu Południowym, który odkąd został uruchomiony, w pełni służy pacjentom zakażonym koronawirusem. Placówka w ciągu ostatnich trzech tygodni przyjęła 260 osób chorych, co oznacza, że średnio tygodniowo było to ponad 80.

Rzeczniczka podkreśla, że jest to spowodowane zmianami, które zostały odgórnie wprowadzone. Minister zdrowia pod koniec marca wydał decyzję o wprowadzeniu pełnomocnika do spółki Szpital Solec. Została nim Ewa Więckowska i miało to znacząco polepszyć funkcjonowanie placówki. Jak zaznacza rzeczniczka, wcześniej, przez pięć tygodni poprzedniego zarządu, szpital przyjął w sumie 126 pacjentów, czyli tylko około 25 tygodniowo.

W Szpitalu Południowym organizowane są także szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c