Popularna sieć restauracji padła ofiarą hakerów. Wydano oświadczenie

Jak informuje „Wprost”, sieć restauracji Sphinx padła ofiarą hakerskiego ataku na system informatyczny. Firma wydała oświadczenie w tej sprawie i pojęła już niezbędne działania mające na celu odtworzenie i odzyskanie danych.  

Fot. Pixabay

Jak informuje „Wprost” hakerzy przez ostatnie dni regularnie atakowali system informatyczny firmy Sphinx, do której należą takie restauracje jak Sphinx, Piwiarnia i Chłopskie Jadło. Marka wydała specjalne oświadczenie, w którym przekazała, że z powodu ataków raport roczny giełdowej spółki może ukazać się ze znacznym opóźnieniem.

„W związku z atakiem hakerskim na systemy informatyczne Emitenta, jaki miał miejsce w ostatnich dwóch dniach, na skutek zaszyfrowania danych w wyniku ww. ataku Spółka nie wyklucza ryzyka braku zakończenia procesu badania skonsolidowanego i jednostkowego raportu rocznego za 2020 rok w pierwotnie przyjętym terminie”

-tłumaczy Sphinx. Dodaje też, że podjęte zostały wszelkie działania, które mają na celu odtworzenie i odzyskanie wszystkich zaszyfrowanych danych. Dodatkowo firma zapewnia, że atak nie ma istotnego wpływu na bieżącą działalność operacyjną Sfinks oraz realizowane procesy biznesowe.

Sfinks Polska to największa firma restauracyjna z sektora casual dining w kraju i jedna z największych w Europie.  Najbardziej znaną marką jest Sphinx, która istnieje od 25 lat, a pierwsza restauracja powstała w Łodzi. Wszystkie lokale sieci działają w modelu franczyzowym i operatorskim. Firma jest spółką giełdową, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2006 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c