Popularny kierunek znosi część restrykcji. Polscy turyści będą mieli łatwiej!

Już za kilka dni turyści z Polski będą mogli podróżować do Grecji w dużo łatwiejszy sposób. Wszystko ze względu na to , że kraj ten otwiera sektor turystyczny. Zniesiona zostanie znaczna część obowiązujących do tej pory w Grecji restrykcji. 

Fot. Pixabay

Grecki minister turystyki odwiedził Polskę. Spotkał się między innymi z przedstawicielami polskiego rządu oraz branży turystycznej. Rozmawiał między innymi na temat zasad wjazdu i obostrzeń, które wprowadzone są na terenie Grecji ze względu na sytuację pandemiczną.

Po konsultacjach podjęto decyzję, aby ułatwić podróżowanie Polaków do Grecji. Przypomnijmy,  na teren kraju można wjeżdżać już od 19 kwietnia. Natomiast od 14 maja Grecja otwiera cały sektor turystyczny. Otwarte będą między innymi hotele, restauracje, bary i campingi. Obowiązywać jednak będą specjalne zasady bezpieczeństwa, dotyczące chociażby limitów gości.

Wjechać na teren Grecji bez konieczności odbywania kwarantanny będą mogły osoby, które zostały w pełni zaszczepione i posiadają zaświadczenie w języku angielskim, przeszły już zakażenie koronawirusem bądź mają negatywny wynik testu. Każdy podróżujący będzie także musiał wypełnić specjalny formularz Passenger Locator Form z danymi kontaktowymi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c