Popularny program zniknie z anteny? Jest oświadczenie TVP!

Wczoraj pisaliśmy o pojawieniu się głosów, że popularny teleturniej „Jeden z dziesięciu” może zniknąć z anteny Telewizji Polskiej. Wszystko przez słowa prowadzącego na koniec programu. Teraz głos w tej sprawie zabrało TVP, które wydało specjalne oświadczenie. 

Fot. Pixabay

W środę prowadzący teleturniej „Jeden z dziesięciu” zakończył program słowami „wycięzcom i widzom dziękujemy za obecność. I to koniec”. Wzbudziło to dość duże kontrowersje, szczególnie u fanów programu, którzy domagali się wyjaśnień, czy to oznacza, że ich ulubiony teleturniej zniknie całkowicie z anteny. Do tego Wirtualna Polska zwróciła się do firmy produkującej program. Pracownik, którego danych nie podano, potwierdził, że są pewne problemy w rozmowach z TVP na temat dalszej współpracy.

Natomiast sam Tadeusz Sznuk odpowiedział na komentarze krótko, mówiąc, że dla niego telewizja jest nieodgadnioną instytucją i więcej na ten temat powiedzieć nie może. To powodowało jeszcze większe zaniepokojenie widzów.  W końcu sama Telewizja Polska zabrała głos w tej sprawie. Opublikowała specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia jak wygląda sytuacja.

„Telewizja Polska nie planuje rezygnować z emisji teleturnieju „Jeden z dziesięciu” na antenie TVP1. W zależności od sezonu, TVP od wielu lat emitowała zarówno odcinki premierowe, jak i również najbardziej atrakcyjne serie powtórkowe. W oparciu o już nabyte prawa będzie on nadal obecny w aktualnej i w kolejnych ramówkach TVP.”

Fani programu mogą być zatem spokojni. Telewizja Polska skomentowała również spór z producentem programu, z którym wciąż trwają negocjacje.

„Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. To kolejny przypadek, kiedy producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy, w którym TVP oddawała producentowi cyklicznych audycji rozrywkowych prawa do formatu, scenariusza, samemu pełniąc rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c