Popychał, kopał, uderzał pięścią, dusił kobietę i groził, że ją zabije

Trzy miesiące aresztu – taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną. Jak ustalili bemowscy policjanci, 21-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których popychał, kopał, uderzał pięścią, dusił kobietę i groził, że ją zabije. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Fot. Policja

Policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, gdzie mężczyzna miał pobić konkubinę. Na miejscu policjanci otrzymali informację, że agresor jest w mieszkaniu z nożem w ręku. Funkcjonariusze idąc słyszeli krzyki dobiegające z mieszkania. Po wejściu zauważyli 21-latka trzymającego w ręku nóż. Stanowczo wydali mu polecenie, aby go odłożył. Po tym zatrzymali go.

W mieszkaniu była roztrzęsiona konkubina. Okazało się, że podczas awantury mężczyzna uderzał ją i szarpał, po chwili złapał za szyję i dusił. Taka sytuacja nie była wyjątkiem i trwała od roku. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 21-latka tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c