Porwał go nurt rzeki pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim

Wczoraj po południu policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, st. sierż. Mariusz Skarżycki oraz post. Katarzyna Pilipiuk, uratowali młodego mężczyznę porwanego przez nurt rzeki.

Fot. Marek Krupa, Michał Płowecki / KGP

Fot. Marek Krupa, Michał Płowecki / KGP

Tuż przed 18.00 policjanci z rzecznego, którzy patrolowali łodzią Wisłę, pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim zauważyli z trudem unoszącego się z nurtem rzeki mężczyznę. Miał on problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody.

St. sierż. Mariusz Skarżycki oraz post. Katarzyna Pilipiuk natychmiast podjęli akcję ratunkową. Wciągnęli skrajnie wyziębionego i wyczerpanego mężczyznę na pokład policyjnej łodzi. Mimo że mężczyzna był przytomny, policjanci nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariusze, jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, udzielili 29-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po dopłynięciu do Komisariatu Rzecznego Policji 29-latek został przekazany pod opiekę lekarza karetki pogotowia i przewieziony do szpitala. Mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c