Poseł odchodzi z klubu Prawa i Sprawiedliwości! „Limit mojej skłonności do kompromisu skończył się”

Wojciech Maksymowicz przekazał dziś informację o opuszczeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj Wojciech Andrusiewicz poinformował, że resort otrzymał „bardzo niepokojące” informacje o możliwych eksperymentach medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem prof. Wojciecha Maksymowicza.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jeszcze wczoraj rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że resort otrzymał „bardzo niepokojące” informacje o możliwych eksperymentach medycznych wykonywanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim pod nadzorem prof. Wojciecha Maksymowicza, które mają dotyczyć płodów. Resort zapowiedział kontrole.

Dziś sam profesor Wojciech Maksymowicz potwierdził w Sejmie, że opuszcza klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Tłumaczył to tym, że limit jego skłonności do kompromisu skończył się.

„Granice zostały przekroczone. (…) Oświadczam, że nigdy ja ani mój zespół nie prowadził eksperymentów na płodach. Ani nie prowadził badań na żywych płodach ludzkich, ani na płodach pochodzących z aborcji. Dla mnie życie ludzkie jest najwyższą wartością i nie muszę tego udowadniać.”

-podkreślił Wojciech Maksymowicz. Dodał, że kłamliwe informacje są kolejnym przejawem braku profesjonalizmu Ministerstwa Zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c