Nobel dla Owsiaka? Komitet przyjmuje nominację. Znamy szczegóły

Wczoraj napisaliśmy o tym, ze Komitet Noblowski przyjął nominację z rąk posła Andrzeja Kobylarza dla Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Choć Pan Poseł jest niewątpliwym współautorem sukcesu, pomysłodawcą całej akcji jest dziennikarz Rafał Collins.

Fot. Rafał Collins

„Wydarzenia w naszym kraju bardzo mnie poruszyły, nie spałem od dwóch dni, pracowałem usilnie, telefon rozgrzany do czerwoności, rachunek za połączenia do Oslo pewnie zwali mnie z nóg  Uruchomiłem chyba wszystkie kontakty jakie mam… i udało się!” – pisze Rafał Collins.

„Zdecydowałem się pójść o krok dalej w wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP. Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza.

Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc min. tak: ‚Jerzy Owsiak cannot be described in 2000 characters, Jerzy Owsiak SHOULD NOT BE described in 2000 characters’

Pozostaje trzymać kciuki… Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję.

P.S
W Kwestii formalnej i wyjaśnienia, nie utożsamiam się z żadną partią polityczną, Poseł Andrzej Kobylarz był osobą która widniała w mojej książce telefonicznej i uprzejmie zgodziła się pomóc, jedynie ktoś na pozycji Posła, Profesor lub kilka innych osób może formalnie nominować do nagrody Nobla więc nie patrząc na to kto jest z jakiej partii wykonałem telefon z prośbą, za wsparcie bardzo dziękuję”.

Na swoim profilu na Facebooku poseł Andrzej Kobylarz potwierdza, że rzeczywiście brał udział w akcji i, że pismo zostało przyjęte.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c