Posłanka Jolanta Szczypińska nie żyje. Zmagała się z powikłaniami po zabiegu

Jolanta Szczypińska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości nie żyje. Miała 61 lat. Niedawno była hospitalizowana z powodu powikłań po zabiegu.

Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP – www.prezydent.pl, GFDL 1.2.

Jest córką Henryka i Lidii Joachimiaków. Ukończyła Policealne Studium Medyczne, pracowała jako pielęgniarka. W latach 80. była współzałożycielką NSZZ „Solidarność” Służby Zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu w Słupsku. Od początku lat 90. należała do Porozumienia Centrum, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego w województwie słupskim.

W 2004 objęła mandat posła na Sejm IV kadencji po rezygnacji z polityki Wiesława Walendziaka. W klubie parlamentarnym PiS pełniła funkcję wiceprzewodniczącej i zastępcy rzecznika dyscyplinarnego partii. W Sejmie V kadencji była wiceprzewodniczącą Komisji Zdrowia i członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci uzyskała mandat poselski, otrzymując w okręgu gdyńsko-słupskim 47 996 głosów. W VI kadencji Sejmu RP od 2008 była przewodniczącą Polsko-Wietnamskiej Grupy Parlamentarnej.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2009 i 2014 bez powodzenia ubiegała się o mandat z listy Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Gdańsk. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskała poselską reelekcję, otrzymując 19 819 głosów. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu liczbą 31 013 głosów.

W listopadzie 2018 została hospitalizowana na skutek powikłań po przebytym zabiegu urologicznym. Wcześniej posłanka cierpiała na chorobę nowotworową.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.