Poważny wypadek na Wale Miedzeszyńskim [RELACJA STRAŻAKÓW]

7 września chwilę po godzinie 2 w nocy do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadnięciu samochodu osobowego z drogi na Wale Miedzeszyńskim. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 5.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który wypadł z drogi niszcząc barierki i latarnię, a następnie wbił się w betonowe schody.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wydzielenie go samochodami gaśniczymi i taśmą ostrzegawczą oraz przygotowaniu linii szybkiego natarcia. Następnie kierowca, który znajdował się 1 metr od pojazdu został przetransportowany przez ratowników PSP na noszach do karetki Pogotowia Ratunkowego. Pasażer, który znajdował się na przednim siedzeniu, został ewakuowany i przekazany pod opiekę ZRM. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitali. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 10 w celu wyciągnięcia pojazdu za pomocą HDS na prawy pas jezdni.

Źródło: KM PSP Warszawa
Tekst: kpt. Michał Łubianka
Zdjęcia: zm. I


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c