Powodzie, fale upałów i pożary! Dramatyczny raport 200 naukowców z 60 krajów!

Ziemia prawdopodobnie ogrzeje się o 1,5 stopnia Celsjusza do 10 lat wcześniej niż wcześniej oczekiwano, głosi dzisiejszy raport ONZ.

Fot. Pixabay

Naukowcy spodziewali się, że w latach 2030-2052 temperatura wzrośnie o 1,5 C, ale teraz twierdzą, że stanie się to między tym rokiem a 2040.

Jest to największy na świecie raport na temat zmian klimatycznych, który pojawia się, gdy fale upałów, pożary i powodzie nawiedzają kraje na całym świecie.

Profesor Piers Forster z Uniwersytetu w Leeds, który pracował przy projekcie powiedział:  „Ten raport będzie w stanie powiedzieć o wiele więcej na temat ekstremalnych sytuacji, których doświadczamy dzisiaj, i będzie mógł kategoryzować, że nasze emisje powodują je gazy cieplarniane, które również będą się pogarszać”.

Jest to pierwsza całościowa ocena na temat zmian klimatu od 2013 roku i stanowi najostrzejsze ostrzeżenie dotyczące szybkości i skali ocieplenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c