Powrót do szkoły: Jest aż pięć wariantów!

Powrót dzieci do szkół po feriach, 18 stycznia wciąż nie jest stuprocentowo pewny, a rząd zastrzega, że wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Ta, jak wiadomo jest zmienna więc rząd przygotował aż pięć możliwych wariantów.

Fot. Shutterstock

We wtorek na antenie Radia Wnet na temat możliwych scenariuszy wypowiedział się Minister Edukacji Przemysław Czarnek.

Resort cały czas analizuje i pracuje nad takim planem, by niezależnie od sytuacji być przygotowanym na każdą ewentualność. Szef resortu nie zdradza szczegółów, ale mówi, że analizowane są różne warianty. W pierwszej kolejności rządzącym zależy, by do nauki tradycyjnej powrócili uczniowie klas I-III, maturzyści i uczniowie klas ósmych. To właśnie oni są w tej chwili w najtrudniejszej sytuacji. Jak mówi minister to właśnie od dalszego rozwoju pandemii zależy „w jakim trybie, czy w pełnym stacjonarnym, czy hybrydowym, czy najpierw I-III, a później po kolei wszyscy inni, czy I-III i klasy ósme, czy maturalne”.

Odpowiedzi na te pytania mamy poznać najpóźniej w połowie stycznia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c