Powrót uczniów do szkół wywoła czwartą falę? Minister wyjaśnia

Przy drugiej fali zakażeń koronawirusem, wśród przyczyn często wskazywano powrót uczniów do szkół. Czy tym razem scenariusz się powtórzy? Minister zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnia i prognozuje co nas może czekać w najbliższych miesiącach. 

fot. Pexels

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie w Radiu Plus komentował powrót uczniów do szkół. Czy nadal wiąże się z tym ryzyko zakażeń?

Adam Niedzielski wskazał, że transmisja wirusa wiąże się nie tylko z obecnością dzieci w budynku szkoły, ale przede wszystkim z kontaktami z rówieśnikami, dojazdem dzieci do szkół, zwiększonym zagęszczeniem i samodzielnym przemieszczaniem się uczniów.

Ryzyko wystąpienia czwartej fali pandemii jest jednak znacznie mniejsze.

„Nie spodziewamy się tutaj czwartej fali zakażeń, należy jednak liczyć się z lekkim wzrostem zachorowań” – uspokajał minister zdrowia.

Wyjaśniał, że 50 proc. populacji jest już uodporniona na koronawirusa. Nie tylko dzięki szczepieniom, ale również ze względu na przechorowanie. Mimo, że minister zdrowia nie widzi zagrożenia wystąpienia czwartej fali zakażeń, należy spodziewać się lekkiego wzrostu zachorowań.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c