Powstaje nowe centrum Warszawy. Już niedługo wielkie zmiany!

Centralna dzielnica Warszawy w budowie. Już zaasfaltowano drogę rowerową po wschodniej stronie al. Jana Pawła II, niebawem zakończy się układanie nowej nawierzchni po zachodniej. Z kolei we wtorek otworzono oferty w przetargu na odnowę tzw. placu Pięciu Rogów. Jego budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku.

Al. Jana Pawła II to jedna z najważniejszych arterii w mieście. Jej kompleksowa modernizacja obejmuje odcinek między rondem ONZ a ul. Nowogrodzką wraz z rondem Czterdziestolatka. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

ASFALTOWANIE DRÓG DLA ROWERÓW

Jak pisze ZDM, ważnym zadaniem było ujednolicenie szerokości jezdni, która w pobliżu Dworca Centralnego rozszerzała się do pięciu pasów, podczas gdy na dalszym fragmencie kierowcy mieli do dyspozycji trzy pasy. Dzięki temu wygospodarowano miejsce dla pieszych, rowerzystów, parkujących samochodów (w tym dostawców) oraz zieleni miejskiej.

Istotnym elementem jest budowa dróg dla rowerów, które powstają po obu stronach ulicy. Prace z nimi związane wkroczyły na ostatnią prostą. We wtorek drogowcy zaasfaltowali ścieżkę po wschodniej stronie al. Jana Pawła II na odcinku od ronda ONZ do ul. Złotej. Najpóźniej do piątku nowy asfaltowy dywanik zyska droga dla rowerów po zachodniej stronie alei.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]