Powstaje pierwsze na Mazowszu hospicjum dla dzieci!

Powstaje pierwsze w województwie stacjonarne hospicjum dla najmłodszych, zlokalizowane w Wołominie. Inwestorami są księża orioniści, którzy od ponad dwudziestu lat prowadzą już taki sam ośrodek dla osób dorosłych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W Wołominie powstaje pierwsze na Mazowszu stacjonarne hospicjum dla dzieci. Inwestorzy to księża orioniści, którzy w tym miejscu prowadzą już ośrodek dla osób dorosłych. W sumie hospicjum pomieści do 50 pacjentów w pobycie stacjonarnym i kolejnych 30 w pomocy domowej.

Dziecko będzie miało swój własny pokój, wraz z rodzicami. Jeśli rodziców nie będzie, księża planują łączyć pokoje, tak, aby nikt nie przebywał w nim sam. Dodatkowo, będą sale rehabilitacyjne, medyczne, ale i sala kinowa.

Koszt budowy całej inwestycji wyniesie prawie 50 milionów złotych. Środki przekazał między innymi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Caritas i władze powiatu wołomińskiego. Obiekt ma być gotowy na początku 2024 roku, a rok później przyjmie pierwszych pacjentów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c