Powstaną nowe parkingi „Parkuj i jedź”. Gdzie się będą znajdować?

W Warszawie powstaną dwa nowe parkingi „Parkuj i jedź”. Co istotne, punkty będą bezobsługowe. Zlokalizowane będą na Żeraniu i w Jeziorkach.

Fot. Pixabay

Dwa nowe parkingi „Parkuj i jedź” powstaną w stolicy. Znajdować się będą na Żeraniu i w Jeziorkach. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie parkingów. Inteligentne systemy odczytają numery rejestracyjne pojazdu przy wjeździe na parking, a podczas wyjazdu kierowca będzie musiał przedstawić aktywny bilet ZTM lub Warszawską Kartę Miejską. Wtedy korzystanie z parkingu będzie bezpłatne.

Natomiast w innych przypadkach, gdy kierowca nie będzie posiadał dokumentu uprawniającego do zniżki w opłatach, będzie zobowiązany uiścić opłatę za parking. Co istotne, system pobierania opłat będzie bezobsługowy.

System informacji parkingowej będzie podawać aktualną liczbę wolnych miejsc parkingowych przed wyjazdem na teren parkingu. Obiekt na Żeraniu ma posiadać docelowo 220 miejsc, a w Jeziorkach  138.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c