Pożar i ewakuacja mieszkańców na Mińskiej

Ok. godz. 5.20 wybuchł pożar w lokalu mieszkalnym na parterze w trzypiętrowym budynku komunalnym przy ul. Mińskiej 28. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Ewakuowano mieszkańców. Trzy osoby z lokalu, w którym wybuchł pożar, nie potrzebowały i odmówiły pomocy medycznej, pozostając na miejscu zdarzenia. Pożar ugaszono i ok. godz. 5.50 mieszkańcy wrócili do swoich lokali.

 

Fot. UM Praga Poludnie

Ok. godz. 6:40 na miejsce przyjechał kierownik administracji AN 5, który stwierdził konieczność wymiany instalacji i zlecił jej natychmiastowe wykonanie. Ekipa remontowa pojawiła się na miejscu o godz. 7:20. W dniu dzisiejszym instalacja w lokalu ma zostać wymieniona. Lokatorzy z tego lokalu przebywają u sąsiadów. Na miejscu jest pracownik socjalny OPS, który zadba o wszelkie potrzeby poszkodowanych (posiłki, zasiłek, etc.). Pod koniec grudnia 2018 roku podpisano umowę na rewitalizację budynku w ramach której budynek zostanie podłączony do sieci ciepłowniczej a także czeka go termomodernizacja.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.