Prezydent Andrzej Duda po Radzie Gabinetowej. „Polacy mogą czuć się bezpiecznie”

Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej oświadczył, że wszystkie najważniejsze kwestie zostały omówione. Uspokajał, że sytuacja wygląda lepiej niż się spodziewano. 

Fot. prezydent.pl

Po zakończeniu posiedzenia Rady Gabinetowej odniósł się do sytuacji epidemicznej.

„Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali mnie, że sytuacja wygląda lepiej niż się spodziewali” – powiedział prezydent.

Andrzej Duda stwierdził, że rząd obawiał się, że sytuacja po Świętach Wielkanocnych będzie o wiele gorsza pod kątem liczby zakażeń koronawirusem, a ta sytuacja nie jest zła.

„W istocie zatem chcę bardzo mocno podkreślić, że zarówno pod względem liczby łóżek szpitalnych, jak i pod względem liczby respiratorów, polskie społeczeństwo może czuć się bezpiecznie. System jest przygotowany i jest zapewnione bezpieczeństwo na tyle, iż zakładam, że każda osoba, która będzie tego respiratora potrzebowała po to, żeby ratować jej życie i zdrowie, będzie mogła się pod tym respiratorem znaleźć” – powiedział Duda.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c