Prezydent podpisze rozporządzenie w sprawie stanu wyjątkowego!

Jak informuje radio RMF FM, Andrzej Duda ma jutro podpisać rozporządzenie w sprawie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. Wszystko ze względu na kryzys migracyjny. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj podczas posiedzenia rządu premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje na temat decyzji Rady Ministrów, która postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni na granicy Polski z Białorusią. Jak dodał premier, to rząd jest bezpośrednio odpowiedzialny za szczelność granicy, zapobieganie nielegalnej migracji oraz próbom destabilizacji sytuacji na granicy.

Teraz radio RMF FM podaje, że Andrzej Duda już jutro podpisze rozporządzenie rządu o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na pograniczu polsko-białoruskim, a następnie dokument od razu zostanie przesłany do Sejmu. Jeszcze nie wiadomo, od której godziny jutro stan wyjątkowy będzie obowiązywać. Radio dodaje, że ta decyzja może zostać podjęta na spotkaniu technicznym w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Nie wiadomo jednak, czy Sejm decyzję tę zatwierdzi. Może ona zostać uchylona, a opozycja już zapowiada, że złoży wniosek w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c