Próbował zrabować alkohol strasząc obsługę pistoletem… do kleju

Chociaż to Płock, to jednak mazowieckie i sprawa tak kuriozalna, że szkoda ją pominąć. Sprawca zagroził ekspedientce i ukradł alkohol. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez Policję. Nie to jest jednak zaskakujące.

Fot. Mazowiecka Policja

Do rozboju doszło rano. Policjanci na miejscu ustalili, że młody mężczyzna wszedł do sklepu, poprosił o alkohol, zapakował go do plecaka, po czym wyjął przedmiot przypominający broń i oświadczył, że użyje broni, gdy tylko ekspedientka zacznie krzyczeć. Później wyszedł ze sklepu. Ekspedientka w wyniku zdarzenia nie doznała żadnych obrażeń.

W wyniku prowadzonych czynności oraz na podstawie zapisu z kamer monitoringu miejskiego, policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dane personalne oraz miejsce zamieszkania napastnika. W mieszkaniu zastali nietrzeźwego mężczyznę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Płocka. Funkcjonariusze zatrzymali go, przeszukali również mieszkanie. W trakcie przeszukania znaleźli część skradzionego alkoholu. Okazało się też, iż pistolet, którym zastraszył ekspedientkę, był urządzeniem do klejenia klejem termotopliwym.

Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do sądu w Płocku, który na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.