Prof. Horban o dodatkowych obostrzeniach: „Mam nadzieję, że pan premier podejmie decyzję”

Podczas porannej rozmowy na antenie Radia Zet, główny doradca premiera ds. COVID-19 pytany był o sytuację pandemiczną w kraju i możliwość wprowadzenia kolejnych obostrzeń. Zaznaczył, że jego zdaniem rząd powinien podjąć radykalne decyzje.

Fot. Warszawa w Pigułce

Profesor Andrzej Horban podczas rozmowy na antenie Radia Zet mówił dziś między innymi o sytuacji pandemicznej w kraju. Podkreślił, że ma nadzieję, że po dzisiejszym raporcie dotyczącym dobowej liczby zakażeń COVID-19 będzie dyskusja w rządzie i premier podejmie kolejne decyzje w sprawie dodatkowych obostrzeń.

Zaznaczył, że jego zdaniem powinnny zostać wprowadzone radykalne kroki, które pomogłyby w walce z koronawirusem. W najgorszym przypadku główny doradca premiera rekomenduje nawet wprowadzenie godziny policyjnej i zakaz przemieszczania się w tych rejonach Polski, w których sytuacja pandemiczna jest najcięższa.

Profesor Horban przekazał, że już widać światełko w tunelu jeśli chodzi o stabilizację pandemii, jednak podkreślił, że jest ono „dość daleko”. Zdaniem eksperta sytuacja powinna się poprawić  za około dwa, trzy tygodnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c