Projekt „Czerska dla ludzi” hitem Internetu. Ptaki pluskające się w wodzie i stoliki do szachów. Bez samochodów i rowerów

Projekt „Czerska dla Ludzi” zgłoszony do budżetu obywatelskiego stał się hitem Internetu. Zgłaszający zapewnia, że projekt jest poważny i ma na celu stworzyć na Mokotowie, ale blisko Śródmieścia miejsce spotkań dla ludzi. Będzie można znaleźć tam wytchnienie i popatrzeć na przyrodę w samym centrum miasta.  

– Projekt jest jak najbardziej poważny – mówi Daniel Echaust z redakcji Portalu Warszawskiego, który jest zgłaszającym – Pomysłodawcą projektu jest jedno z warszawskich stowarzyszeń zaprzyjaźnionych z Portalem Warszawskim.

Projekt „Czerska dla Ludzi” polega na stworzeniu deptaka – przestrzeni dedykowanej wyłącznie pieszym – na 300-metrowym odcinku pomiędzy skrzyżowaniem Czerskiej i Łużyckiej a skrzyżowaniem Czerskiej i łącznika do pobliskiego supermarketu zlokalizowanego przy ul. Czerskiej 4/6.

Jak czytamy w opisie projektu na tym odcinku ulica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego, zaś krzyżujące się z Czerską ulice – zaślepione oraz zabezpieczone przed wjazdem pojazdów przy pomocy słupków drogowych.

Przy każdym byłym skrzyżowaniu będą znajdować się po 2 ławki dla przechodniów. Projekt przewiduje także postawienie 4 betonowych stolików z planszą do gry w szachy. Każdy taki stolik jest wyposażony w 4 miejsca siedzące.

Deptak będzie przyjazny dla okolicznej przyrody, w szczególności ptaków. Na deptaku zostanie ustawionych 5 dużych poidełek dla ptaków na eleganckim postumencie. Poidełko takie wykonane jest z wysokiej klasy białego betonu, odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne (deszcz, słońce, mróz). Mieszkańcy spacerując będą mogli obserwować ptaki pluskające się wesoło w poidełku. Poidełka mają wysokość 70 centymetrów i zostaną ustawione w oddaleniu od płotów i drzew, dzięki czemu ptaki będą mogły bezpiecznie z nich korzystać, nie obawiając się ataków drapieżników, takich jak koty.

Na deptaku obowiązywać będzie zakaz ruchu wszelkich pojazdów, w tym jednośladów. Będzie to przestrzeń całkowicie dedykowana pieszym. Żaden z budynków nie zostanie odcięty, ponieważ do wszystkich można dotrzeć innymi ulicami. Osoby poruszające się rowerem docenią z kolei bliskość Drogi Dla Rowerów przy strony zachodniej ulicy Czerniakowskiej.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c