Projekt zmiany nazwy ronda z negatywną opinią. Jaruzelska ma swoją propozycję nazwy ronda

Po godzinie 12 wiceprzewodniczący Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego m.st. Warszawy radny Filip Frąckowiak z PiS poinformował, że projekt zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego na Praw Kobiet uzyskał negatywną opinię Zespołu do spraw Nazewnictwa Miejskiego. Monika Jaruzelska ma jednak swój pomysł na nazwę.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Monika Jaruzelska była gościem RMF FM. Jest nie tylko radną, ale też wiceprzewodniczącą Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego. Jej głos w tej sprawie jest więc kluczowy. Powiedziała, że nie popiera zmiany nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Jej zdaniem może to wywołać protesty i zamieszki.

„Absolutnie uważam, że powinno powstać coś takiego jak rondo, plac, ulica praw kobiet, natomiast to nie powinno się moim zdaniem przez pewnego rodzaju wymuszenie odbyć, bo to jest tryb rewolucyjny” – dodała.

Przyznała, że dostaje setki maili z prośbą o zagłosowanie za projektem. Podkreśla jednak, że zmiana nazwy w ogóle nie miała być w porządku obrad. Ma jednak swoje propozycje. Powiedziała, że jako radna chce wystąpić z wnioskiem, żeby ewentualnie zmienić nazwę na przykład placu na Rozdrożu albo tak zwanej patelni przy wyjściu z Metra Centrum. Wtedy nazwa będzie zupełnie neutralna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c