Bez wahania ratowała ludzkie życie. Prosiliscie o dane bohaterskiej policjantki. Oto one!

W weekend opisywaliśmy dramatyczną akcję na Moście Północnym. Młoda kobieta chciała popełnić samobójstwo. Nasi Czytelniczy chcieli poznać dane bohaterskiej policjantki. Teraz policja i sama funkcjonariusza zgodzili się!

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś policja wydała oświadczenie w tej sprawie:

„Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Komendy  Policji Warszawa VI oraz Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze uratowali życie młodej kobiecie, która próbowała skoczyć z mostu. Policjanci mieli wtedy dzień wolny od służby. Sierż. szt. Anna Kaczmarczyk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI służy w Policji od 10 lat, a jej mąż st. sierż. Krzysztof Kaczmarczyk z Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz od 6”.

W niedzielę, około 18.00 policyjne małżeństwo przejeżdżając przez Most Marii Skłodowskiej Curie zauważyli kobietę. Stała za barierkami ochronnymi mostu. Natychmiast zatrzymali samochód i pobiegli do niej.  Kobieta tylko jedną ręką trzymała się barierki mostu.  Policjanci próbowali porozmawiać z nią. Niestety kobieta tylko krzyczała. Chciała, żeby policjanci zostawili ją w spokoju. Ci widząc, co się dzieje, postanowili przy użyciu siły fizycznej wciągnąć ją na chodnik. Natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała ją do szpitala.

Dzięki odwadze sierż. szt. Anny Kaczmarczyk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz st. sierż. Krzysztofa Kaczmarczyka nie doszło do nieszczęścia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.