Przedstawiciel 8 najbogatszego kraju świata z wizytą w Warszawie

Dzisiaj wieczorem do Warszawy przybywa najwyższy rangą przedstawiciel ósmego najbogatszego państwa na świecie: Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wizytę złoży szejk Mohammed bin Raszid al-Maktum wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, emir Dubaju.

Dubaj, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Fot. Wikipedia.

Dubaj, stolica emiratu o tej samej nazwie. Fot. Wikipedia

Oficjalna część wizyty rozpocznie się jutro. Po powitaniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zaplanowane są rozmowy plenarne. Najważniejsza cześć wizyty dotyczy zwiększenia zaangażowania kapitału Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce. Podpisane będą też liczne umowy: o współpracy turystycznej, współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i badań naukowych, memorandum ws. współpracy w dziedzinie innowacji, memorandum ws. współpracy w zakresie małych i średnich przedsiębiorstw, list intencyjny ws. współpracy w zakresie rolnictwa i bezpieczeństwa żywności i współpracy uniwersytetów: Sharjah i UM w Lublinie.

Następnie premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dalsza część wizyty ma charakter nieoficjalny i nie została podana do publicznej wiadomości.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.