Przedwojenna fontanna w Parku Saskim została uruchomiona

Choć oznak wiosny w przyrodzie jeszcze mało, ale na Święta Wielkanocne prognozowane są dodatnie wartości temperatury, warto więc wybrać się do Ogrodu Saskiego, w którym po raz pierwszy w tym roku zostanie uruchomiona fontanna.

Fontanna w Parku Saskim. Fot. R. Motyl

Fontanna w Parku Saskim. Fot. R. Motyl

Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat to tradycyjna trasa świątecznych spacerów warszawiaków. W tym roku będą one o wiele przyjemniejsze, bowiem w wolne dni wstrzymany zostanie na nich ruch kołowy. Na przechadzkę zapraszamy także do odwiedzenia Ogrodu Saskiego. Stojąca tam fontanna przeszła już przegląd techniczny, zlecony przez Zarząd Oczyszczania Miasta i przez wszystkie dni Świąt będzie cieszyła kaskadami spływającej wody. Do Ogrodu warto też przyjść wieczorem, bowiem wtedy fontanna jest iluminowana.

Fontanna powstała w 1853 r. jako część sieci wodociągowej dla Warszawy, której twórcą był Henryk Marconi. Składa się z centralnego wodotrysku umieszczonego na środku głębokich, różnej wielkości mis. Większą zdobią żeliwne delfiny, z których pyszczków tryska woda.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.