Przemysław Czarnek o edukacji w Polsce. Nie zabrakło słów o LBGT

W rozmowie z „Gazetą Polską” Przemysław Czarnej wypowiedział się na temat obecnej edukacji w Polsce. Wypowiedział się również na temat LGBT, a także który system nauczania preferuje. 

Fot. Wikipedia/ By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

Jak podkreślał w rozmowie z gazetą poseł PiS, kiedyś nauczyciel miał dużo większy autorytet i to miało większy wpływ na edukację, zachowanie dzieci i dyscyplinę. Nie omieszkał się również wypowiedzieć na temat LGBT w polskich szkołach.

„Od samej preambuły w prawie oświatowym, która nakazuje respektowanie wartości chrześcijańskich, aż do jego treści, gdzie są podane wszystkie inne rozwiązania dotyczące tego, kto i czego może uczyć w szkole. Nie ma tam mowy o edukatorach seksualnych i ideologii gender. Trzeba tego tylko konsekwentnie wymagać i przestrzegać”

-tłumaczył Czarnek.

Za przykład tego co stało się teraz z polską edukacją podał wydarzenia z 1 października, kiedy zebrała się grupa protestujących studentów LGBT. Nie godzili się na pojawienie się na inauguracji roku akademickiego prezydenta Andrzeja Dudy. Według Przemysława Czarnka jest to niedopuszczalne.

„Kiedyś nikomu by się w głowie nie mieściło, żeby pod murami Uniwersytetu Warszawskiego zebrała się grupa ludzi, profesorów, którzy wykrzykują w sposób absolutnie obrzydliwy epitety pod adresem głowy państwa.”

-ocenił.

Dodał również, że jest zwolennikiem nauczania stacjonarnego, zarówno w szkołach, jak i na uczelniach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c