Przemysław Czarnek o nowym przedmiocie w szkołach. „Młodzież jest podatna na manipulacje”

W zbliżającym się roku szkolnym, czeka na uczniów wiele niespodzianek. Tak wynika z zapowiedzi Ministerstwa Edukacji i Nauki. Chodzi już nie tylko o dodatkowe zajęcia wspomagające i fizyczne. Szef MEiN Przemysław Czarnek zdradził szczegóły nowego przedmiotu w szkołach. 

Fot. Pixabay

Minister Edukacji i Nauki zdradził szczegóły nowego przedmiotu w szkołach.

Historia XX i XXI wieku ma obejmować ruchy niepodległościowe, wydarzenia z lat 1980 i 1989 a także Solidarność. Nowy przedmiot zapowiadany był już na ogłoszeniu Polskiego Ładu, przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Minister edukacji i nauki powiedział na antenie Radiowej Jedynki, ze nowy przedmiot wprowadzony zostanie do szkół najwcześniej za rok.

„Lewica i PO doprowadziły do takiej sytuacji w polskich szkołach, w której młodzież wychodzi ze szkoły i nie zna historii drugiej połowy XX i początku XXI wieku, dlatego jest bardzo podatna na manipulacje. To co zostało zakomunikowane w Polskim Ładzie, to nauka historii najnowszej” – powiedział stacji Przemysław Czarnek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c