Przepychanki w Sądzie Najwyższym. Próbowano zabrać policjantowi broń [WIDEO]

Sąd Najwyższy badał czy prezydent miał prawo ułaskawić Mariusza Kamińskiego, choć wyrok który zapadł w jego sprawie był nieprawomocny. Grupa osób chciała zakłócić posiedzenie. Jeden z mężczyzn wdał się w przepychanki i próbował wyciągnąć broń z kabury policjanta. Całe zajście nagrał Tomasz Skory, reporter RMF FM.

Na początku posiedzenia Adam Słomka, polski polityk, działacz opozycji demokratycznej w PRL oraz poseł na Sejm I, II i III kadencji zaczął żądać, by ze składu sędziowskiego usunięto „zbrodniarzy, którzy nas skazywali”. Niektóre osoby zaczęły krzyczeć „Gestapo”. Wtedy Jarosław Matras, przewodniczący składu sędziowskiego nakazał usunąć z sali kilka osób.

Doszło do przepychanek. Jeden z uczestniczących w nich mężczyzn próbował wyciągnąć broń z kabury policjanta. Spotkało się to z jego zdecydowaną reakcją. 33 latek został zatrzymany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c