Ptasia grypa nie odpuszcza. Wezwano kolejnych weterynarzy

Jak poinformowała Inspekcja Weterynaryjna, do likwidacji ognisk ptasiej grypy na terenie powiatu żuromińskiego zostały wezwane kolejne służby weterynaryjne. Inspekcja podkreśla, że sytuacja jest bardzo trudna. 

Fot. Pixabay

Poza koronawirusem, z którym zmaga się obecnie cały kraj, w województwie mazowieckim panuje również ptasia grypa, która szczególnie dokucza mieszkańcom powiatu żuromińskiego i okolic. Trudna sytuacja trwa już kilka tygodni i wciąż nie widać poprawy.

Główny Lekarz Weterynarii informował, że tylko w ostatnich dniach wykryto aż 8 ognisk na fermach drobiu w tym powiecie. W sumie do likwidacji jest ponad 100 tysięcy sztuk drobiu. W sumie na terenie Mazowsza od początku tego roku wykryto 69 ognisk ptasiej grypy.

Koncentracja produkcji drobiu wymaga ogromnej liczby służb weterynaryjnych. W związku z tym zdecydowano, aby do likwidacji ognisk na tym terenie skierować dodatkowe osoby. Oprócz tego decyzją wojewody mazowieckiego, zamknięty jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 541. Dodatkowo, obowiązują tam zasady podobne, jak na obszarze zagrożonym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c