Radni PiS chcą rewitalizacji Skaryszewskiego i usunięcia pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej

Radni PiS zwracają się do Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydenta stolicy o rewitalizację Parku Skaryszewskiego. Jak argumentują, obiekt jest „płucami prawobrzeżnej Warszawy”. Przy okazji domagają się przeniesienia pomnika „Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej”, który padał ostatnimi czasy wielokrotnym aktom wandalizmu.

Alejka w Parku Skaryszewskim. Fot. Masti / Wikipedia

Alejka w Parku Skaryszewskim. Fot. Masti / Wikipedia

Pismo wystosował Jarosław Krajewski, przewodniczący przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy i kandydat na posła. Ponadto radny występuje o usunięcie pomnika, który budzi wiele kontrowersji:

„Rewitalizacja będzie okazją do uporządkowania alei głównej Parku Skaryszewskiego – poprzez usunięcie Pomnika „Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej”, który jest jednym z ostatnich reliktów sowieckiej propagandy w Warszawie. Ten budzący sprzeciw mieszkańców obiekt powinien zostać przeniesiony z Parku Skaryszewskiego na przykład do Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich przy ul. Żwirki i Wigury. Czy zamierza Pani Prezydent do końca 2015 roku wystąpić do Rady m.st. Warszawy z inicjatywą usunięcia komunistycznego pomnika?”

Nieoficjalnie wiemy też, że radni PO na Pradze Południe popierają inicjatywę, zarówno w kwestii rewitalizacji parku, jak i usunięcia pomnika. Na razie Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ustosunkowała się do pisma.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.