Rafał Trzaskowski komentuje podwyżki opłat za śmieci. Jego zdaniem to efekt działań rządzących

Od dziś wzrasta koszt wywozu śmieci w stolicy. Według prognoz czteroosobowa rodzina zapłaci za nie średnio aż  200 złotych miesięcznie, podczas gdy do tej pory było to około 60 złotych. Głos w tej sprawie zabrał dziś rano prezydent miasta, Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem to efekt działań PiS.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Od 1 kwietnia 2021 roku mieszkańcy Warszawy mocno odczują podwyżki wywozu śmieci. Najnowsza opłata zostanie uzależniona od zużycia wody, co najbardziej dotknie gospodarstwa domowe. Wyniesie ona 12,73 zł za metr sześcienny zużytej wody miesięcznie, a sama opłata naliczona zostanie na podstawie średniego zużycia z ostatnich sześciu miesięcy. Średnio czteroosobowa rodzina zapłaci teraz zamiast około 60 złotych, aż 200 złotych miesięcznie.

Sytuacja wzbudziła duże kontrowersje. Mieszkańcy obawiają się, że mogą zapłacić nawet 3 razy więcej niż do tej pory. Głos w tej sprawie zabrał dziś rano Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy podzielił się w mediach społecznościowych swoim zdaniem odnośnie całej sytuacji. Uważa,  że jest to efekt działań polityków partii rządzącej.

„Obowiązujące przepisy, ustawa, którą przez ostatnie lata tyle razy poprawialiście, zabrania nam, samorządom, pokrywania części kosztów utrzymania systemu wywozu odpadów. Pewnie tego nie wiecie, ale Warszawa płaci za ten system ponad 1,2 mld złotych. Tylko 743 mln złotych pokrywali dotąd warszawiacy, wnosząc opłaty za wywóz śmieci. Pozostałe 457 mln złotych miasto dopłacało z budżetu. Teraz, zgodnie z Waszą ustawą, nie może tego robić.”

-tłumaczył Rafał Trzaskowski. Dodał, że wielokrotnie jego partia to tłumaczyła i przed tym przestrzegała, jednak nic to nie dało.

„Skutki Waszej polityki to masowe podwyżki cen, chaos i niezadowolenie obywateli. Dziś mieszkańcy wielu miast polski płacą za Wasz strach i nieudolność. Głęboko wierzę w to, że kiedyś zapłacicie cenę za te wyższe rachunki za śmieci, a przepisy, które uchwalacie trafią tam gdzie ich miejsce- na śmietnik historii”

-dodał na koniec prezydent miasta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c