Rafał Trzaskowski nie wyklucza współpracy z Gowinem: „Rozważę każdą możliwość, która może zakończyć coraz bardziej chaotyczne i destrukcyjne rządy prawicy”

W wywiadzie dla „Super Expressu” prezydent Warszawy mówił o rządach Prawa i Sprawiedliwości. Co wzbudziło największe kontrowersje, to słowa, że Jarosław Gowin mógłby zostać premierem technicznym. Jak podkreślił Trzaskowski, rozważy każda sytuację, aby zakończyć działania prawicy w Polsce.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Podczas wywiady dla „Super Expressu” Rafał Trzaskowski pytany był między innymi o rządy PiS, w tym o wcześniejsze wybory i przejście Jarosława Gowina na stronę Koalicji Obywatelskiej. Zaznaczył, że wcześniejsze wybory są bardzo dobrym rozwiązaniem, nie jest natomiast za pomysłem rządu tymczasowego lub technicznego.

Jednak jeśli chodzi o Jarosława Gowina, prezydent Warszawy stwierdził, że nie można takiego wariantu wykluczyć. W jego opinii na pewno lepszym rozwiązaniem jest Gowin jako premier techniczny, ponieważ trzeba robić wszystko, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy.

„Rozważę każdą możliwość, która może zakończyć coraz bardziej chaotyczne i destrukcyjne rządy prawicy”

-tłumaczył polityk KO. Zaznaczył jednak, że wiele osób i środowisk ma żal do Jarosława Gowina za „udział w niszczeniu polskiej demokracji”.  Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Wicerzecznik Porozumienia w rozmowie z PAP odpowiedział ostro:

„My też jesteśmy w stanie współpracować, żeby zakończyć coraz bardziej chaotyczne i destrukcyjne rządy Rafała Trzaskowskiego w stolicy.”

Dodał, że na ten moment nie są prowadzone rozmowy o zmianie koalicji ani rozmowy o nowych wyborach, a przede wszystkim o pokonaniu pandemii koronawirusa. Zarówno na płaszczyźnie gospodarczej, jak i medycznej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c