Rafał Trzaskowski się wycofuje. Chce, by Rada Miasta przywróciła 98-proc. bonifikatę

Po tym, jak za sprawą Rafała Trzaskowskiego zniknęła 98 proc. bonifikata, teraz za sprawą Rafała Trzaskowskiego ma powrócić. Prezydent Warszawy wycofuje się ze swojego postanowienia. Jak mówi „wsłuchał się w głosy warszawiaków”.

Fot. Warszawa w Pigułce

Start prezydentury Rafała Trzaskowskiego nie można zaliczyć ani do łatwych ani do udanych. Nawet najzagorzalsi jego wyborcy byli zdenerwowani, że bonifikata za wykup gruntów objętych wieczystym użytkowaniem spadła do 60-procent.

Opozycja natomiast zarzucała nieczystą grę wyborczą samorządów: wprowadzenie 98-procentowej bonifikaty przed wyborami i zabranie jej już po nich.

Teraz, Rafał Trzaskowski wycofuje się ze swojego pomysłu i deklaruje, że zwróci się do Rady Warszawy, by utrzymała 98-procentową stawkę:

„Zwrócę się do przewodniczącej rady Warszawy o zwołanie jutro sesji. Będzie na niej punkt o powrocie do bonifikat 98 proc. Słucham głosu warszawiaków, potrafię wziąć odpowiedzialność na swoje barki” – Powiedział w Sejmie Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.