Ranna gęś spadła na parking

Dochodziło południe, gdy strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie z ul. Klaudyny o dziwnym ptaku przypominającym gęś, który nagle spadł na parking osiedlowy, a potem schował się pod samochodami.

Fot. Pixabay

Strażnicy szybko podjęli interwencję. Osoba zgłaszająca czekała na nich na parkingu i wskazała, gdzie ukrył się ptak. Wyjęcie go spod auta nie było łatwe, na szczęście się udało.
– Nie wiemy co się stało. Widać było, że gęś uderzyła w coś dziobem. Może w jakąś przezroczystą osłonę trasy, która przebiega niedaleko, albo w przewody elektryczne. Odłowiliśmy ją, choć schowała się głęboko pod samochodem, a przy każdym naszym ruchu uciekała – mówią strażnicy z Ekopatrolu.
Jest to gatunek z rodziny kaczkowatych. Wyglądem przypomina gęś małą lub gęś zbożową. Oba gatunki są bardzo podobne do siebie. To ptaki migrujące nad Polską na północ w kierunku Skandynawii.
Pechowiec został przewieziony przez strażników do Ptasiego Azylu w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Tam przejdzie rehabilitację, a później wróci do swojego środowiska naturalnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c