Rewolucja w zwalnianiu pracowników. Wypowiedzenie przez maila lub WhatsAppa

Pandemia i czas zwolnień jest często przyczynkiem do niestawienia się w pracy przez pracowników którzy boją się, że dostaną wypowiedzenie. Jak jednak zauważają prawnicy, unikanie kontaktu wcale nie oznacza że pracownik jest chroniony.

Fot. Shutterstock

Z informacji portalu Prawo.pl wynika, że radcy prawni lawinowo są pytani o to jak zwolnić pracowników, którzy unikają kontaktu.

Okazuje się, że są sposoby dostarczenia wypowiedzenia, które są zgodne z prawem, a nie wymagają osobistego podpisu pracownika. Dostarczenie dokumentów mailem lub za pośrednictwem aplikacji WhatsApp czy nawet Messengera jest dopuszczalne. Ważne jest natomiast to, skan z podpisem nie wystarczy. Pismo musi być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Nie bez znaczenia jest także fakt odbioru przez pracownika takiego dokumentu. Zgodnie z prawem musi się on bowiem zapoznać z jego treścią.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c