Rodzice mocno się wystraszyli. Chcą stałego pomiaru temperatury ciała nauczycieli

Niemal trzech na czterech rodziców dzieci w wieku szkolnym chce, żeby nauczyciele mieli stale mierzoną temperaturę ciała. Prawie 40% zwolenników tego rozwiązania twierdzi, że czynność powinna odbywać się przed każdą lekcją.

Fot. Monday News

Z kolei przeszło siedmiu na dziesięciu chciałoby mieć dostęp do tych wyników. Prawie 60% ankietowanych uważa, że w przypadku gorączki powinno być do rodziców wysyłane automatyczne powiadomienie SMS-em lub e-mailem. Do tego blisko 70% uważa, że przekazywanie takich informacji nie byłoby zbyt dużą ingerencją w prywatność nauczycieli. Tak wynika z ogólnopolskiego badania UCE RESEARCH, wykonanego na zlecenie firmy technologicznej WARMIE.

GIS nie zaleca pomiaru temperatury nauczycielom, podobnie jak innym pracownikom, ale też tego nie zakazuje. Jak zaznacza Jan Bondar, rzecznik prasowy ww. instytucji, w tej kwestii decyduje dyrektor. Jeśli rozwiązanie jest stosowane, winno być opisane w regulaminie placówki. Dokonywanie pomiaru można uznać za metodę „przesiewu”, ale musimy być świadomi jej ograniczeń. Na podwyższenie temperatury mogą wpływać inne choroby (np. reumatyczne i niedoczynności tarczycy) oraz czynniki niezwiązane z toczącym się procesem chorobowym w organizmie.

Nie rozdzielamy nauczycieli od uczniów czy pozostałych pracowników. Każdy, kto wchodzi do szkoły, ma obowiązek zmierzyć temperaturę. Przy czterech wejściach są przytwierdzone do ściany termometry bezdotykowe. Należy zbliżyć dłoń lub czoło i pokazuje się wynik. Absolutnie nie ma z tym żadnego problemu, bo wszyscy są zdyscyplinowani – mówi Regina Lewkowicz, dyrektor XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Zwolennicy mierzenia temperatury nauczycielom wskazali również, jak często powinno się to odbywać. 38% uważa, że należy to powtarzać przed każdą lekcją. Dla 23% ankietowanych wystarczy to zrobić raz, np. przed wejściem do szkoły. Z kolei 11% uważa, że może to być tylko raz przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Według 9% osób z tej grupy, pomiar powinien być tylko na wyraźne żądanie dyrekcji bądź rodziców. Natomiast 19% nie ma zdania w tym zakresie.

Źródło: MondayNews


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c