Rozkopana ul. Kobielska czeka na remont. Mamy oficjalną odpowiedź Ratusza

10856553_10206188829108721_3278977456375729470_o

Trzy miesiące temu remont ulicy Kobielskiej został przerwany. Robotnicy pozostawili po sobie tylko barierki i niedokończoną robotę. Mieszkańcy są rozgoryczeni:

Pierwsza ekipa zarobiła na odwaleniu fuszerki Druga zarobi na poprawianiu. I biznes się kręci” – pisał na Facebooku Pan Paweł. Wtóruje mu Pani Joanna: „Może trzeba było zostawić to do sezonowania w takim stanie, żeby nie zagrażało ruchowi samochodów i pieszych? Jak ja mam trzy razy dziennie wjeżdżać z Podskarbińskiej w Kobielską i zawadzać podwoziem i uskok asfaltu? A z powrotem mam znów uderzać kołami o ten głęboki uskok? Nie ma piachu, grysu czy czego tam taniego i skutecznego?”

W sprawie ulicy Kobielskiej interweniował również Marek Borkowski, radny Prawa i Sprawiedliwości. Złożył interpelację do Tomasza Kucharskiego, który jest burmistrzem Południowej Pragi: „Przede wszystkim, dlaczego od dłuższego czasu nic się tam nie dzieje? Kiedy remont zostanie zakończony?” – pyta w piśmie. Postanowiliśmy zapytać również sami. Skontaktowaliśmy się więc z Wydziałem Prasowym m. st. Warszawy.

„Na Kobielskiej aktualnie nie dzieje się wiele bo czekamy na odpowiednie warunki atmosferyczne, umożliwiające dokończenie prac.” – odpowiedział nam Jerzy Gierszewski, rzecznik prasowy w dzielnicy Dzielnicy Praga-Południe – „Pozostało położenie tzw. warstwy ścieralnej. Aby ta praca mogła być wykonana wymagana jest dobowa temperatura +5 st. przez okres co najmniej 10 dni. Takie warunki jeszcze nie zaistniały. Skrzyżowanie z ul. Siennicką zostanie zrobione razem z warstwą górną całej ulicy. Także trawniki zostaną założone dopiero po wykonaniu robót nawierzchniowy. Oznakowanie pionowe i poziome też zostanie zrobione po zakończeniu wszystkich robót drogowych. Umowny termin zakończenia całej inwestycji to 30 kwietnia. Pragnę podkreślić, że wykonawca, po zakończeniu budowy udzieli gwarancji na okres 5 lat. Dlatego nikt go nie zmusi do tego, aby dokończył roboty niezgodnie z normą i warunkami technicznymi wykonywania robót drogowych.

Pragnę poinformować, że ulica nie jest zamknięta po to, aby umożliwić mieszkańcom dojazd do swoich domów. Na żadnym etapie przebudowy nie zamykaliśmy jej. Powyższe informacje i argumentacja zostały przekazane, na spotkaniu, mieszkańcom ul. Kobielskiej osobiście przez burmistrza dzielnicy. Co warto zaznaczyć, spotkały się ze zrozumieniem zainteresowanych osób.” – dodaje rzecznik.

Jeżeli wierzyć zapewnieniom stołecznego ratusza, musimy jeszcze chwilę uzbroić się w cierpliwość. Będziemy wracać do tej sprawy i informować o jej zakończeniu.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”53″]

 

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.