Rusza śledztwo w sprawie wypadku na budowie metra!

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga przekazała, że wszczęła śledztwo w sprawie wypadku na budowie metra. Sytuacja miała miejsce w ubiegły piątek. W wyniku zdarzenia zmarł jeden pracownik budowy. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W piątek, 5 marca doszło do tragicznego wypadku. Na budowie metra drugiej linii urwała się łyżka koparki, która przygniotła jednego z pracowników budowy, a drugiego zraniła. Jednego mężczyznę strażacy wydobyli i udzielili mu pierwszej pomocy, jednak nie udało się go uratować. Drugi trafił do szpitala.

Jak dziś przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, w poniedziałek po południu zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Wcześniej tego dnia przekazano materiały w sprawie do prokuratury z komisariatu na Targówku.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci oraz artykuły 220 Kodeksu Karnego dotyczącego narażenia życia lub zdrowia pracownika. W ramach śledztwa ma zostać zlecona między innymi sekcja zwłok mężczyzny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c