Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Uczestnicy z ponad 150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. Już za tydzień, 16 listopada startuje ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to największe na świecie wydarzenie promującego aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

fot.:http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/

fot.:http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/

Global Entrepreneurship Week to największe na świecie święto przedsiębiorczości, stawiające w centrum uwagi innowatorów, start-upowców oraz wszystkich tych, którzy swoją działalnością tworzą miejsca pracy i rozwiązują problemy społeczne i ekonomiczne. Celem organizatorów i partnerów przedsięwzięcia jest inspirowanie ludzi na całym świecie do odkrywania swojego przedsiębiorczego potencjału, rozwijania kompetencji i sieci kontaktów.

W ramach ŚTP w dniach 16-22 listopada odbędzie się ponad 2000 bezpłatnych szkoleń, warsztatółw i wykładów w całej Polsce. Jednym z nich będzie konferencja otwierająca ŚTP w Warszawie we wtorek, 17 listopada o godz. 15.00, na Politechnice Warszawskiej. Gośćmi będą specjaliści i przedsiębiorcy z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i Malty. Porozmawiamy m.in. o ciekawych pomysłach na kształtowanie przesiębiorczych postaw wśród dzieci i młodzieży, budowaniu partnerstwa na linii przedsiębiorcy-organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy-państwo. Wydarzenie otworzy Ambasador Wielkiej Brytanii, Jego Ekscelencja Pan Robin Barnett.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe i pozarządowe, firmy, szkoły i uniwersytety działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Partnerem ŚTP może zostać każdy. Wystarczy zarejestrować na stronie ŚTP przynajmniej jedno bezpłatne wydarzenie (szkolenie, warsztat, konferencję, wykład) tematycznie związane z szeroko pojętą przedsiębiorczością, które odbędzie się między 16 a 22 listopada. Na całym świecie w inicjatywę zaangażowanych jest już ponad 11 000 organizacji partnerskich.

Mówi się, że Polacy nie potrafią ze sobą współpracować, badania wskazują na dramatycznie niski poziom zaufania społecznego w naszym kraju. A jednak przy takich okazjach widać, że także w Polsce zaczynają powstawać trwałe fundamenty tzw. ekosystemu na rzecz przedsiębiorczości. O tym, jak ten ekosystem rozwijać, bazując na najlepszych praktykach z Wielkiej Brytanii, Malty i Stanów Zjednoczonych, porozmawiamy na konferencji inaugurującej ŚTP 17 listopada w Warszawie – mówi Justyna Politańska, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Gospodarki, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, PARP i Konfederacja Lewiatan. Współorganizatorem wydarzenia jest miasto stołeczne Warszawa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.