Ruszyły zapisy na szczepienia dla nauczycieli! Kto ma pierwszeństwo?

Już w piątek rozpoczną się szczepienia nauczycieli. Otrzymają oni szczepionkę koncernu AstraZeneca, która niedawno została dopuszczona do użytku w Polsce. Kto z kadry pedagogicznej zostanie zaszczepiony jako pierwszy?

Fot. Shutterstock

Dziś rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 wśród nauczycieli. Jak przekazał w ubiegły czwartek minister edukacji Przemysław Czarnek, każdy nauczyciel, który będzie chciał się zaszczepić, będzie mógł zgłosić się do dyrektora szkoły, a en korzystając z Systemu Informacji Oświatowej będzie zgłaszać i rejestrować pedagogda na szczepienia.

Szczepienia ruszą w najbliższy piątek. W pierwszej kolejności zaszczepieni ma zostać kadra nauczycielska, która obecnie pracuje w trybie stacjonarnym. Są to nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele, pomoc nauczyciela i pomoc wychowawcy klas I-III szkół podstawowych, nauczyciele szkół i placówek specjalnych, opiekunowie w żłobkach, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

Jak zaznaczył Przemysław Czarnek, pozostali nauczyciele zostaną włączeni do szczepień dopiero gdy wybrana grupa nauczycieli zakończy ten proces. Co zastanawia to fakt, że na liście nie ma m.in. woźnych czy pracowników obsługi kuchni. Jak jednak wyjaśnił minister zdrowia, ten temat ma być jeszcze podejmowany na Radzie Medycznej premiera.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c