Rząd może otworzyć część sklepów. Chce wypracować nowe rozwiązania sanitarne

Wicepremier Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii zapowiedział, że chce „wypracować dodatkowe rozwiązania sanitarne”, które pozwolą na otwarcie sklepów meblowych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zamknięcie sklepów meblowych było zaskoczeniem. W projekcie rozporządzenia na liście wyjątków widniały bowiem sklepy meblowe oraz te z artykułami służącymi do budowy i remontu. Ostatecznie markety z meblami zostały wykreślone i musiały zostać zamknięte.

Na antenie Polsat News, wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że wraz z firmami chce „wypracować dodatkowe rozwiązania sanitarne, które pozwolą ponownie otworzyć sklepy meblowe w ciągu kilku dni”. Dodał, że był przeciwny tym ograniczeniom.

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii poinformowała za pomocą Twittera, że przedstawiciele branży spotkają się z premierem w poniedziałek rano. Spotkanie ma na celu wypracowanie rozwiązań, które pozwolą na ponowne otwarcie branży.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c